Zayıflatan Lahana Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Zayıflatan Lahana Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zayıflatan lahana kürü: Günümüzde bitkisel olarak zayıflama yöntemlerine yöneliş oldukça fazladır. Çünkü teknoloji ile mevcut yenilikler bazı sorunları da ortaya çıkarmaktadır. Bu sorunlar insan hayatına etki eden ve insan vücuduna etki edenler sonuna şeklinde ikiye ayırabiliriz. İnsan vücuduna etki eden sorunlar teknoloji ile bilgisayar, tablet, telefon gibi aletlerin yaygınlaşması sonucunda hareketsiz yaşam dönemi başladı. Bunun sonucunda da kanser hücrelerinin artması, kilo alma, diyabet ve diğer sağlık sorunlarının oluşmasına yol açtı. Zorunlu olarak doğal olana yöneliş ortaya çıktı. Fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin doğrudan lahana kürü uygulayarak kurtulabilecek su götürmez bir gerçektir. Doğru zayıflama seçeneklerinden biri olan zayıflatan lahana kürü etkisini hızlı bir şekilde göstermez. Aksine yavaş yavaş vücudu düzenleyerek fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Lahana kürü ile zayıflamak mümkündür

Özellikle sağlıklı bir şekilde diyet yapmaya çalışan kişiler için zayıflatan Lahana kürünü piyasaya lahana kapsülleri şeklinde sürdükleri görülür. Lahana kürünü birçok insanın deneyip olumlu sonuçlar aldığı bilinmektedir. Lahana, vücuttaki toksinleri attığı bilinmektedir. Bununla beraber kanser riskini önleyici etkisi ile kan dolaşımına olumlu etkisi de mevcuttur. Vücutta bulunan selülit sorununu hızlı bir şekilde çözerek vücudun eski şekline dönmesini sağlar.

Zayıflatan lahana kürü yapılışı nasıldır?

Orta büyüklükte bir tencereye alarak içerisine 1 litre suyu koyup kaynamasını bekleyin. Lahana kürü oluşturmak için beklenen asıl nokta suyun tam kaynamadan lahana yapraklarını suya bırakmaktır. Su kaynamaya başlamadan önce 8-10 adet lahana yaprağını tencereye koyun. 10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatın. Beş gün boyunca sabah ve akşam tok ya da aç karnına 1 su bardağı zayıflatan lahana kürünü tüketin. 5 gün boyunca kullandıktan sonra üç gün ara verin. Sonrasında 5 gün daha tüketmeye devam edin. Bu şekilde 10 günlük kürü tamamlamış olursunuz. Zayıflatan lahana kürünü tek seferde 10 günlük hazırlamayın. Her gün taze taze hazırlayın. Sabah yarım su bardağı içmiş olduğumuz kürü akşam içmek üzere bardağın ağzını kapatarak bekletebilirsiniz.

7 haftalık lahana kürü uygulaması nasıldır?

4-5 adet lahana yaprağını 750 gram suyu ekleyin. Kısık ateşte ortalama 10 dakika pişirin. İlk beş gün sabah ve akşam 1 su bardağı tüketilmelidir. İkinci hafta her gün bir su bardağı tüketilmelidir. Üçüncü hafta ise iki günde bir su bardağı tüketilmesi gerekir. Dördüncü hafta üç günde bir su bardağı tüketilmesi gerekir. Beşinci hafta 7 günde bir su bardağı tüketilmesi gerekir. Altıncı hafta ara veriniz. Yedinci hafta 1 su bardağı tüketmeniz yeterli olacaktır. Zayıflama amaçlı yapılan bu kür vücudun zayıflatmaktan başka toksin atıcı özelliği ile kansere karşı koruyucu ve arındırıcı özelliğini taşır.

Zayıflatan Lahana Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Editörün Seçtiği

Lahana Çorbası Detoksu

Lahana Çorbası Detoksu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kara Lahana Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Kara Lahana Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Etli Kara Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Etli Kara Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Kırmızı Lahana Gaz Yapar mı?

Kırmızı Lahana Gaz Yapar mı?

Etli Brüksel Lahanası Tarifi ve Malzemeleri

Etli Brüksel Lahanası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Mor Lahana Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Mor Lahana Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Kara Lahananın Zararları Nelerdir?

Kara Lahananın Zararları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6