Lahana Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024

Lahana Kaç Kalori?

Lahana kaç kalori, Lahana vücuda birçok faydası olan sebzelerden biridir. Birçok vitamin ve minerali bünyesinde barındırmaktadır. Lahananın birçok çeşidi bulunmaktadır ve tüm lahana çeşitleri ayrı kalori içermektedir. Genel olarak bilinen tüm lahana çeşitlerinin düşük kalorili olduğudur. Kişiye kilo aldırmaz ve hemen hemen tüm diyet listelerinde yer almaktadır. Bileşenlerinde taşıdığı erken maddeler sayesinde besin değeri oldukça yüksektir fakat kalorisi düşüktür. Kırmızı lahana ve beyaz lahananın besin değeri de birbirinden farklıdır. Kırmızı lahana C vitamini, K vitamini, potasyum ve folik asit içermektedir. Ayrıca büyük oranda lig de içermektedir. Beyaz lahana ise demir, potasyum ve magnezyum bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca K vitamini ve C vitamini de içermektedir.

Lahana kaç kalori öğrenmek için lahananın tüketilme miktarına göre değişiklik göstermektedir. Lahana kalorisi tüketilen miktara göre belirlenmektedir. Kalorisi çok düşük olan lahana sindirime iyi gelmektedir. Bağırsakların hızlı çalışmasına fayda sağlamaktadır. Fazla kilo problemi yaşayanlar içinde zayıflatan ideal lezzetler arasında yer almaktadır. Lahananın her çeşidinin zayıflatma özelliği bulunmaktadır. Birçok diyet listesinde bulunan lahana sarma, salata ve lahana yemeği olarak tüketilmektedir. Lahana vücutta birçok hastalığın oluşma riskini düşürmektedir. Kabızlık problemlerinin giderilmesinde doğal tedavi niteliği taşımaktadır. Cildi güzelleştirmekte ve yenilemektedir. Lahana vücutta birçok ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralin eksikliğini gidermektedir.

Beyaz lahana kaç kalori?
 • 100 gram beyaz lahana 25 kaloridir.
 • 200 gram beyaz lahana 50 kaloridir.
 • 300 gram beyaz lahana 75 kaloridir.
Kırmızı lahana kaç kalori?
 • 100 gram kırmızı lahana 33 kaloridir.
 • 150 gram kırmızı lahana 54 kaloridir.
 • 200 gram kırmızı lahana 87 kaloridir.

Lahana Kaç Kalori? Yorumları

soru

Kanber

10 Mayıs 2024 Cuma

Merhaba lahana yemeğinin makaleden okuduğum kadarı ile kalori değeri düşük görünüyor. Diyete başlamayı düşünüyorum diyet listemde lahanayı da kullanmak istiyorum ancak yemeğin içerisine yağ ve salça girince lahana yemeği kalorisi çok değişir mi? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Admin

10 Mayıs 2024 Cuma

Merhaba Kanber Bey,

Lahana yemeğinin kalori değeri, içeriğine eklenen malzemelerle değişiklik gösterebilir. Yağ ve salça gibi malzemeler eklendiğinde yemeğin kalori miktarı artacaktır. Özellikle kullanılan yağın miktarı, kalori artışında önemli bir faktördür. Diyetinizde düşük kalorili bir seçenek arıyorsanız, yağı ve salçayı ölçülü kullanarak veya alternatif olarak daha az kalorili malzemelerle lahana yemeği hazırlayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Beyaz Lahana Suyu Diyeti

Beyaz Lahana Suyu Diyeti

Haber Bülteni

Güncel

Oktay Usta Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Oktay Usta Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Lahana Sarması Kaç Kalori?

Lahana Sarması Kaç Kalori?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6