Beyaz Lahana Çorbası Diyeti
15 Mayıs 2024

Beyaz Lahana Çorbası Diyeti

Beyaz lahana çorbası diyeti, kısa sürede kilo verme yöntemlerinden biridir. Zaman zaman kilolarla başınız dertte olabilir. Kısa sürede kilo vermek istersiniz. Beyaz lahana çorbası diyeti bu gibi durumlarda imdadınıza yetişir. Beyaz lahana çorbası diyetinde acıktığınızda dilediğinizce bu çorbadan yiyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus bol bol su içmektir. Bu diyet süresince vücuttan su atılımı fazla olacağı için, su tüketimi çok önemlidir. Vücuttan atılan suyu karşıladığınız taktirde halsizlik hissetmezsiniz. Vücudun protein ihtiyacını karşılamak için kırmızı et yenmesi gereken günlerde mutlaka tüketilmelidir. Gazlı içecekler içilmemelidir. Beyaz lahana çorbası diyetine uygun olarak beslendiğiniz taktirde bir hafta sonunda 4 ile 7 kilo arasında kilo kaybınız olacaktır. Diyete başladığınızda herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşırsanız devam etmemenizi öneririz. Şimdi bir haftalık beyaz lahana çorbası diyetini sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle beyaz lahana çorbası tarifinden başlıyoruz.

Beyaz lahana çorbası tarifi için gerekli olan malzemeler
 • Orta boy lahana
 • 5 soğan
 • 3 adet yeşil biber
 • 3 adet domates
 • 1 demet maydanoz
 • Yeterince su
Bir Haftalık Beyaz Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır?

Bütün malzemeleri yıkayıp doğradıktan sonra tencereye koyuyoruz. Üzerine suyunu ve çok az tuzunu ilave edip kaynamaya bırakıyoruz. 15 dakika kadar pişiriyoruz. Sebzeler yumuşadıktan sonra çorbayı mikserden geçiriyoruz.

1. Gün: Beyaz lahana çorbası istediğiniz kadar içebilirsiniz. Şekeri yoğun olan muz dışında yine fazla şekerli olamayan meyvelerden tüketebilirsiniz. Bol su içmelisiniz. Çay ve kahveyi şekersiz içmelisiniz.

2. Gün: Beyaz lahana çorbası, bütün sebzeleri tüketebilirsiniz. Fakat tercihiniz yeşil yapraklı sebzelerden (Brokoli, salatalık, ıspanak, marul gibi) yana olursa kilo vermeniz daha hızlı olacaktır. Bezelye, kuru fasulye ve mısır gibi gıdalar tüketmemeye dikkat edin. 2. Gün akşam haşlanmış patates yiyebilirsiniz. Yine aynı şekilde çay ve kahve şekersiz olmalı. Bol su içmelisiniz.

3. Gün: Bugün beyaz lahana çorbası yanında istediğiniz meyve ve sebzelerden yiyebilirsiniz. Bol su içmelisiniz. Bugün itibari ile 2-3 kilo kadar vermiş olmanız lazım. 5-6 kilo civarı kilo kaybınız var ise diyete son vermenizi öneririz.

4. Gün: Beyaz lahana çorbası yanında muz yiyebilirsiniz. Dilediğiniz sebzeyi tüketebilirsiniz. Yağsız süt içebilirsiniz.

5. Gün: Bugün beyaz lahana çorbası diyetimizin 5. Günündeyiz. Bugün çorbayı sadece bir kâse tüketebilirsiniz. Kırmızı et yiyebilirsiniz. Fazla olmaması şartı ile. Domates yiyebilirsiniz. Bol bol su içmelisiniz.

6. Gün: Bugün beyaz lahana çorbası yanında et ve yeşil yapraklı sebzeler yiyebilirsiniz. Çorbayı 1 kâse içmeniz gerekiyor. Farkında iseniz günden güne çorba miktarı azalıyor. Diyetin ilk günlerinde istediğiniz kadar içebildiğiniz beyaz lahana çorbasının son günlere doğru daha az tüketilmesi gerekiyor.

7. Gün: Çorbanızın yanında kepekli pirinç (Çok fazla olamamasına dikkat edin) ve dilediğinizce meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Şeker oranı düşük meyve sularından içebilirsiniz.

7. Günün sonunda artık beyaz lahana çorbası diyetine son vermeniz gerekiyor. Bundan sonraki süreçte verilen kiloların geri alınmaması için beslenme şeklinize dikkat etmelisiniz.

Beyaz Lahana Çorbası Diyeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Lahana Çorbası Detoksu

Lahana Çorbası Detoksu

Beyaz Lahana Suyu Diyeti

Beyaz Lahana Suyu Diyeti

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sirkesiz Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?

Sirkesiz Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?

Haşlanmış Lahana Salatası Tarifi ve Malzemeleri

Haşlanmış Lahana Salatası Tarifi ve Malzemeleri

Etli Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Etli Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Beyaz Lahana Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Beyaz Lahana Dolması Tarifi ve Malzemeleri

Sütlü Lahana Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Sütlü Lahana Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Etli Kara Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Etli Kara Lahana Sarması Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Lahana Suyu Diyeti

İbrahim Saraçoğlu Lahana Suyu Diyeti

Güncel

1 Haftalık Lahana Diyeti Listesi

1 Haftalık Lahana Diyeti Listesi

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6