1 Haftalık Lahana Diyeti Listesi
15 Mayıs 2024

1 Haftalık Lahana Diyeti Listesi

1 haftalık lahana diyeti, lahana çorbası ile yapılır. Lahana diyetini genellikle hızlı kilo vermek isteyenler yapmaktadır. Lahana diyetinin içeriğinin düşük yağ ve yüksek lif içermesi sebebiyle, bu yöntem ile hızlı bir şekilde kilo verilebilmektedir. Lahana diyeti yapıldığı süre içinde alkol kullanılmamalıdır. Diyeti yapan kişinin sürekli olarak kullandığı ilaçlar varsa, diyet haftasında da kullanabilir. Bir haftalık lahana diyetini doğru ve kurallara uygun olarak yapan kişi 4-8 kilo arası kilo verebilmektedir. Lahana diyeti sadece bir hafta yapılmalıdır. Kişi bu süre içinde yemesi serbest olan yiyeceklerden dilediğince tüketebilir. Bir haftalık lahana diyeti süresince uyulması gereken hususlar vardır. Diyete uymadığınız zamanlarda lahana çorbası içilmemesi gerekmektedir. Diyet boyunca bol bol su içilmeli, gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır. Ağır hareketlerden, vücudu yoran aktivitelerden sakının. Et yemeye dikkat edin. Diyete başladığınız ilk günlerde fazla kilo verirseniz (6-7 kilo gibi), kesinlikle diyete ara verin. Diyet günlerinde yenmesi gereken yiyecekleri tüketmeye özen gösterin. Vücutta halsizlik oluşmaması için bol bol su içmeye dikkat edin.

1 Haftalık Lahana Diyeti Günlük Programı

1. Gün: Diyetin ilk günü lahana ve meyve günüdür. Muz, karpuz, incir ve kavun gibi kalorisi yüksek meyveler yemeyin. Diğer meyvelerden tüketebilirsiniz. Lahana çorbanızdan istediğiniz kadar içebilirsiniz. Ne kadar çok içerseniz kilo kaybınız o kadar çok olacaktır. İlk gün sadece çorba ve meyve yiyebilirsiniz. Çay ve kahve içebilirsiniz fakat şeker kullanmamalısınız.

2. Gün: Bugün lahana çorbası ve sebze tüketme günü. Tüm gün dilediğinizce sebze yiyebilirsiniz. Kuru fasulye ve mısır gibi içeriğinde şeker olan gıdalar yememelisiniz. Yeşil yapraklı sebzeler tercihiniz olmalı. Akşam yemeği olarak, fırında pişmiş veya suda haşlanmış patates yiyebilirsiniz. Meyve yememeye dikkat etmelisiniz.

3. Gün: Bugün lahana çorbasının yanında meyve ve sebze yiyebilirsiniz. Çorbayı istediğiniz kadar içebilirsiniz. Diyetin 3. Gününe kadar doğru bir şekilde uyan kişi, yaklaşık olarak 2-3 kilo verebilmektedir.

4. Gün: Bugün lahana çorbası, meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Vücudunuzun kalsiyum ve protein ihtiyacını karşılamak için yağsız süt içebilir veya muz yiyebilirsiniz.

5. Gün: Bugün lahana çorbanızı bir defa içebilirsiniz. Kırmızı et ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Bugün özellikle dikkat etmeniz gereken husus, diğer günlerde sınırsızca içtiğiniz lahana çorbasını sadece bir defa içmektir. Bol bol su tüketmeye özen gösterin.

6. Gün: Diyetinizin 6. Gününde istediğiniz sebzeyi tüketebilirsiniz. Kırmızı et yiyebilirsiniz. Lahana çorbasını istediğiniz kadar içebilirsiniz.

7. Gün: 1 haftalık lahana diyetinin son gününde lahana çorbasının yanında meyve suyu içebilirsiniz. Meyve suyunun şekersiz olmasına dikkat edin. Bir hafta boyunca diyeti eksiksiz yerine getirdiğiniz taktirde, bir haftanın sonunda lahana diyeti ile 4-8 kilo arasında kilo kaybınız olacaktır.

1 Haftalık Lahana Diyeti Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ev Yapımı Lahana Turşusu

Ev Yapımı Lahana Turşusu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Brüksel Lahanası Nasıl Pişirilir?

Brüksel Lahanası Nasıl Pişirilir?

Lahana Yemeği Kaç Kalori?

Lahana Yemeği Kaç Kalori?

Kırmızı Lahana Salatası Mayonezli Tarifi ve Malzemeleri

Kırmızı Lahana Salatası Mayonezli Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kavurması Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Kavurması Tarifi ve Malzemeleri

Ender Saraç Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ender Saraç Lahana Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Elmalı Lahana Salatası Tarifi ve Malzemeleri

Elmalı Lahana Salatası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Beyaz Lahana Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Beyaz Lahana Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Lahana Musakka Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Musakka Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6